ALARM İZLEME MERKEZİ

Alarm izleme merkezi bağlantısının önemi;

Alarm izleme merkezleri, güvenlik şirketleri vasıtasıyla evinize ya da işyerinize kurduğunuz alarm sistemlerinden sinyalleri tespit eden, bunların değerlendirip ne olduğuna göre ilgili birimlere yönlendiren bir güvenlik şirketi hizmetidir.

Alarm izleme merkezi güvenli mi? Alarm izleme merkezlerinin alarm merkezini kurma ve işletme yeterlilik belgesi almaları gerekir. Bunlara "Alarm Merkezi Kurma ve İşletme Belgesi" ve "Alarm Sistemi Kurma Belgesi" isimleri verilir ve böylece alarm izleme merkezlerinde size hizmet verdikleri konuda yeterli ve eğitimli çalışanlar yardımcı olur. Alarm izleme merkezleri ayrıca doğal afet ve kazalara karşı geniş önlemler alırlar, yedek çağrı merkezleri oluştururlar ve alarm izleme merkezlerinde bulunan cihazlar bu ihtimallere karşı korunur. Böylelikle herhangi bir acil durumda bu alarm izleme merkezi bağlantısının çalışmaması gibi bir durum söz konusu olamaz. .

Alarm izleme merkezi bağlantısı neden önemlidir? Alarm izleme merkezlerinde, alarm sinyalinin gelmesi ve operatörün onu işleme koyması arasında dünyada ortalama 37 saniyelik bir süre vardır. Bu çok kısa süren tepki süresi ile acil durumlarda sizin ulaşamayacağınız kadar hızlı bir şekilde ilgili birimlere ulaşılabilir bu şekilde hem canınızı hem de malınızı koruyabilirsiniz. Alarm izleme merkezi bağlantısı olmadan da evinize ya da işyerinize alarm taktırabilirsiniz ancak bu durumda güvenliğiniz alarmın çıkardığı caydırıcı ses ve duyan insanların inisiyatifine kalır. Bunun yerine alarm izleme merkezi bağlantısı kurdurduğunuz çözümlere yönelmeniz ve bu şekilde tam anlamıyla güvenliğinizi sağlamanız daha mantıklı olacaktır.